شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
آخرین اخبار
صفحه اصلي > صفحه اصلی > تشکل های دانشگاه  


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
59 گردههمایی معاونین دانشجویی دانشگاههای منتخب کشور در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد
رسالت دانشگاه : انسان سازی ، نفی وابستگی و دفاع از انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای قاسمی نژاد در 59 گردههمایی معاونین دانشجویی دانشگاههای منتخب کشور گفتند در مکتب اسلامی هیچ مسئله به اندازه علم و علم آموزی مورد تاکید قرار نگرفته ، بطوریکه آیات آغازین نازل شده بر پیامبر (صلی اله علیه و اله وسلم ) از این موضوع صحبت می کند و رسالت پیامبران از تذکیه و تعلیم می باشد.

بنابر این انقلاب اسلامی که نشات گرفته از اسلام ناب محمدی ( صلی اله علیه و اله وسلم ) می باشد سه رسالت مهم را برعهده دارد .

همانطوری که امام راحل رحمه الله و رهبر معظم انقلاب نیز به آنها اشاره و تاکید دارند این رسالتها عبارتند از انسان سازی یعنی دانشگاه کارخانه انسان سازی است زیرا افراد با آموزه های تربیتی و آموزشی از خانه به مدرسه و از مدرسه به دانشگاه وارد می شوند که باید دانشگاه به صورتی باشد که مثمر ثمر باشد و باید تمامی ارکان دانشگاه زمینه تزکیه افراد را فراهم کند این مسیر نخواهد شد مگر با اسلامی شدن دانشگاهها از جهات مختلف اعم از استاد ، کارمند و...

دومین رسالت دانشگاه نفی وابستگی کشور و استقلال در زمینه های مختلف علمی و اقتصادی بالاخص در شرایط حاضر که رفع مشکلات اقتصادی کشور نیازمند پویایی دانشگاهها و ارائه راهکارهایی در زمینه اقتصاد مقاومتی می باشد.

رسالت سوم و آخر دانشگاه دفاع از انقلاب اسلامی و آرمانهای آن است که تنها با دفاع از انقلاب اسلامی و آرمانهای آن می توان نقش مهمی که دانشگاه در جایگاهی که دارد ایفا کند و در پایان به اشاره به روایت امام صادق (ع) با همت عالی و اندیشه و برنامه ریزی صحیح تاکید کردند .

انشاالله همگان با همت و اندیشه و برنامه ریزی صحیح بتوانیم در انجام تکالیف و رسالتهای دانشگاه موفق باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
دانشگاه دریا نوردی و علوم دریایی چابهار
صندوق رفاه دانشجويان

بیانات مقام معظم رهبری

سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه چابهار
 پرتال تخصصی تبیان مهدویت