شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
آخرین اخبار
صفحه اصلي > صفحه اصلی > کاربردی > اخبار دانشگاه  


رييس دانشگاه دريانوردی و علوم دريايی چابهار:
حرکت شتابدار علـمی دانشجويان ، توسعه همه جانبه ايران اسلامی را بهمراه خواهد داشت
دکتر امين بهزادمهر در آيين16 آذر روز دانشجو که با حضور با شکوه و حداکثری دانشجويان ، اعضای هيات رييسه ، مسوولان شهرستان و خانواده محترم شهيد مدافع حرم شهيد "سيد محسن سجادی" در تالار وحدت دانشگاه دريانوردی و علوم دريايی چابهاربرگزار شد افزود:توسعه شتابدار و همه جانبه ايران اسلامی نيازمند تلاش و پويايی هدفمند دانشجويان است تا با حضور قوی در عرصه های علمی بتوانيم معادلات جهانی را به نفع کشورمان تغيير دهيم.

وی با بيان اينکه دانشجويان در روز 16 آذر سال 1332 پايه های فکری نظام مقدس جمهوری اسلامی را با تبعيت از رهنمودهای بنيانگذار انقلاب اسلامی مستحکم کردند افزود: امروز شاهد افتخار آفرينی دانشجويان فرهيخته جامعه هستيم که با پيروی از فرمايشات رهبرمعظم انقلاب قله های بلند علوم مختلف را در دنيا فتح کرده اند.


 

رييس دانشگاه دريانوردی و علوم دريايی چابهار هوشياری دانشجويان و روحيه استکبار و استعمار ستيزی آنان را عامل اعتراض و ايستادگی در مقابل زياده خواهی دشمنان مملکت اسلامی ايران برشمرد و گفت: استکبار ستيزی همراه با بصيرت دانشجويان مسلمان در نهايت منجر به شهادت سه نفر از بهترين دانشجويان اين مرز و بوم شد.


 

در ادامه اين آيين ، بيانيه ايی از سوی نماينده دانشجويان دانشگاه دريانوری و علوم دريايی چابهار قرائت شد که در بخشی از آن آمده است:بعد از کودتای 28 مرداد 1332 رژيم وابسته پهلوی که توانسته بودبا کمک اربابان آمريکايی خود بر اريکه قدرت بازگردد در صدد برآمد تا پايه های حکومت استکباری خود را تثبيت کند اما غافل از اينکه مقاومت مردم بطور کامل از بين نرفته بود.


 

اين بيانيه می افزايد:تظاهرات دانشجويان دانشگاه تهران به عنوان اعتراض به ورود دنيس رايت کاردار جديد سفارت انگليس در ايران از روز 14 آذر 1332 آغاز شد.


 

از ويژه برنامه های ديگر آيين گرامی داشت 16 آبان روز دانشجو در دانشگاه دريانوردی و علوم دريايی می توان به تقدير از خانواده محترم شهيد مدافع حرم شهيد "سيد محسن سجادی" ، اجرای برنامه های متنوع هنری اجرای شعر خوانی و تئاتر ، مسابقه پيامکی ، صندلی داغ و همچنين تقدير دانشجويان فعال فرهنگی و علمی  اشاره کرد.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
دانشگاه دریا نوردی و علوم دریایی چابهار
صندوق رفاه دانشجويان

بیانات مقام معظم رهبری

سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه چابهار
 پرتال تخصصی تبیان مهدویت